כיום קיימים מגוון בתי ספר ללימודי אנגלית. חלקם ילמדו אתכם און – ליין, תוך ביקורת ממוחשבת, וחלקם ידרשו מכם להגיע בשעות מסוימות עם שיעורי בית מסויימים.

האמונה הרווחת היא שמשום שכל אדם שונה, לכל אדם מתאימה שיטת לימוד מסויימת. לאדם שכחן שנוטה לאחר, יתאימו יותר לימודים דרך האיטרנט, שאותם יוכל לבצע באיזה שעה שירצה, איפה שירצה. לעומת זאת, לשקדן הרציני תתאים הכיתה הקבועה עם המורה הקבוע שנותן לו שלבים מוגדרים שאותם הוא חייב לעבור.

אם כן, ניתן לומר שבית הספר לאנגלית "וול סטריט" מנפץ את האמונה הרווחת, שכן מערך השיעורים בו דורש מהתלמיד להיות אחראי על לימודיו, אך מגדיר לו קצב לימודים מסויים ופיקוח וביקורת מתמידים כדי שיוכל לדעת בדיוק היכן הוא נמצא ולהזכיר לו לאן הוא רוצה להגיע.

כדי להמחיש את ההכרזה הזו, נביט במערך לימודי החובה ולימודי הרשות של "וול סטריט" :

שיעורי אנגלית – מתלמיד ב"וול סטריט" נדרשת השקעה מינימלית של 4 שעות שבועיות בלימודיו. שעות אלה מחולקות לשלושה שיעורים ושיעור מסכם בתקופה של שבועיים. שיעור כולל בתוכו חלק הנלמד דרך מולטימדיה, וחלק כתיבה בחוברת עבודה. בית הספר פתוח כל יום מ – 9 בבוקר עד 9 בערב (ובימי שישי עד 2 בצהריים), והתלמיד בוחר את שעות העבודה הנוחות לו. החודש נוספה גם האופציה לעבודה מהבית על שיעורי המולטימדיה, כאשר תוכניות הלימודים מאפשרת שאחד משלושת השיעורים יעשו באינטרנט מכל מקום ובכל זמן. בסוף כל שיעור שנעשה במרכז מתקיים פיד בק של מורה על השיעור שעבר התלמיד ויחד מחליטים מה הצעד הבא.

שיעור מסכם – לאחר שלושה שיעורים, מתקיים שיעור מסכם. בשיעור המסכם אנו לוקחים את האנגלית שלמדנו עד עתה, ומשתמשים בה. אנו יושבים בכיתה של עד 5 תלמידים ומדברים באנגלית שלמדנו. המורה משחק איתנו משחקי תפקידים ושואל אותנו שאלות, ובסופו של דבר נותן לתלמיד פידבק ומחליט יחד איתו אם ניתן להמשיך בלימודים, או שצריך לעצור ולעבוד על משהו יותר לעומק.

אלה הם לימודי החובה. כאשר תלמיד עובר את המערכת הזו, צוות המורים מבצע מעקב טלפוני וממוחשב מתמיד על השגיו. לאחר כל רמה מתקיימת פגישה בין מורה לתלמיד כדי שנוכל לדון בלימודים ובאופן ההמשך, וכמובן ברכת "כל הכבוד" על העבודה הקשה שהשקיע התלמיד.

ניתן לומר שלימודי החובה פונים ולעצלנים והשכחנים שבינינו (ואני בתוכם) שכן מורה יהיה איתנו בקשר מתמיד ויעקוב אחרי ההתקדמות שלנו, ומעבר לכך במפגשים המסכמים נוכל במבחן אמת לראות איפה אנו נמצאים. לעסוקים שבינינו עם האפשרות לעבוד מהאינטרנט בכל זמן בכל שעה. ולשקדנים שביננו שכן בית הספר פתוח 12 שעות יומיות בהן התלמיד תמיד מוזמן להגיע ולהשתמש בעצתו של מורה מקצועי ומיומן. במהלך שעות אלה גם מתנהלים לימודי הרשות :

שיעור העשרה – זהו שיעור הנקבע מראש, לפי רמה, בו יושבים התלמידים עם המורה ומדברים באנגלית שלמדו. בשיעור אנו שמים דגש על תרגול ולא על למידה, שכן חשוב לנו לעבוד גם על הביטחון העצמי, שטף הדיבור, והיישומיות של השפה.

המועדון החברתי – שיעורים אלה מתקיימים לאורך היום, באופן קבוע. אין צורך לקבוע אליהם מראש, והם לא מוגבלים לפי מספר תלמידים. התלמיד יכול להגיע באופן ספונטני ולהשתתף בשיעורי דיון, דקדוק וקריאה כאוות נפשו ללא שום הגבלה.

כמובן שיש מאות דרכים ללמוד את השפה האנגלית, שכן היא שפה עתיקת יומין, שימושית ואפילו חיונית לחלקנו. ואם נשקיע את מלואנו הרבה משיטות אלה יעבדו. השאלות שעליהן מאמר זה בא לענות הן "איפה אפשר להנות מכמה שיטות? איפה ניתן להיות גמיש מבחינת שעות הלימודים אך עדיין להיות חלק ממסגרת לימודים מחייבת? באיזה בית ספר אוכל להשתמש בטכנולוגיה העכשווית כדי ללמוד מהבית ועדיין לקבל מענה וביקורת אנושיים? איפה אוכל ללמוד אנגלית תוך כדי עשייה?"

והתשובה היא אחת : "בוול סטריט".

למידע נוסף היכנסו לאתר: וול סטריט לימודי אנגלית

מודעות פרסומת